Description
Fluorescent Tube
Need help? Call us on: 01274 547260
Fluorescent Tube
| Product | Lamp |
|---|---|
| Type | Fluorescent |
| Lamp Base | 2GX13 |
| Dimmable | N |
| Wattage | 22 W |
| Diameter (mm) | 16 mm |
| Width | 225 mm |
| Average Lifespan | 16000 Hours |
| Beam Angle | 360 Degrees |
| Colour Temperature | 4000 K |
| Light Output | 1900 Lm |
| Colour Rendering Index | 80 |
| Voltage | 240 V |
| Operating Frequency (Hz) | 50-60 Hz |
| Luminous Efficiency | 87 Lm/W |
| Energy Efficiency Class | G |
| Warranty | 1 Years |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.