Description
Single Turn Tube
Need help? Call us on: 01274 547260
Single Turn Tube
| Product | Lamp |
|---|---|
| Type | Compact Fluorescent |
| Lamp Type | TC-SEL |
| Lamp Shape | Single Turn Tube |
| Lamp Base | G23 |
| Type of glass/cover | Coated |
| Dimmable | N |
| Wattage | 9 W |
| Colour | White |
| Integral Ballast | N |
| Integral LED Driver | N |
| Diameter (mm) | 32 mm |
| Length | 166 mm |
| Average Lifespan | 10000 Hours |
| Colour Temperature | 4000 K |
| Light Output | 600 Lm |
| Colour Rendering Index | =85 |
| Voltage | 240 V |
| Energy Efficiency Class | A |
| CE Approved | Y |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.