Additional information
| Product | Reset Unit |
|---|---|
| Type | Kit |
| Mounting | Flush/Surface |
| Number of Modules | 3 |
| Supply Voltage | 12 V |
| c/w Battery Backup | Y |
| Ingress Protection | IP20 |
| Number of Ways | 2 |
| c/w Display | N |
| c/w Keypad | N |
| c/w Video Camera | N |
| c/w Speaker | Y |
| Extra Information | |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Colour | Grey |
| Finish | Brushed |
| Length | 87 mm |
| Width | 87 mm |
| Depth | 41 mm |
| Current Rating | 0.2 A |
| CE Approved | Y |
| Standards | Part M building regulations and BS8300 |
| Warranty | 2 Years |










Reviews
There are no reviews yet.