Description
Buzzer Module
Need help? Call us on: 01274 547260
Buzzer Module
| Product | Light Unit |
|---|---|
| Type | Emergency |
| Mounting | Flush/Surface |
| Number of Modules | 1 |
| Supply Voltage | 100 – 230 V |
| c/w Battery Backup | Y |
| Ingress Protection | IP20 |
| Number of Ways | 2 |
| c/w Display | N |
| c/w Keypad | N |
| c/w Video Camera | N |
| c/w Speaker | Y |
| Extra Information | For use with UDTA Kit Clear alarm LED alert 80db distinctive audible alert 240vac Input for system power Compete with surface back box |
| Material | ABS |
| Colour | White |
| Length | 87 mm |
| Width | 87 mm |
| Depth | 41 mm |
| Current Rating | 0.2 A |
| CE Approved | Y |
| Warranty | 2 Years |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.