Description
Double Turn Tube
Need help? Call us on: 01274 547260
Double Turn Tube
| Product | Lamp |
|---|---|
| Type | Compact Fluorescent |
| Lamp Shape | Double Turn Tube |
| Lamp Base | G24q-3 |
| Type of glass/cover | Opal |
| Dimmable | Y |
| Wattage | 26 W |
| Colour | White |
| Integral Ballast | N |
| Integral LED Driver | N |
| Diameter (mm) | 41 mm |
| Length | 165 mm |
| Average Lifespan | 10000 Hours |
| Colour Temperature | 4000 K |
| Light Output | 1716 Lm |
| Colour Rendering Index | =85 |
| Voltage | 240 V |
| Luminous Efficiency | 66 Lm/W |
| Energy Efficiency Class | A |
| Warranty | 2 Years |
| Unit Weight | 0.046 kg |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.