Description
Triple Turn Tube
Need help? Call us on: 01274 547260
Triple Turn Tube
| Product | Lamp |
|---|---|
| Type | Compact Fluorescent |
| Lamp Type | TC-TEL |
| Lamp Shape | Triple Turn Tube |
| Lamp Base | GX24q-2 |
| Type of glass/cover | Coated |
| Dimmable | N |
| Wattage | 18 W |
| Colour | White |
| Integral Ballast | N |
| Integral LED Driver | N |
| Diameter (mm) | 49 mm |
| Length | 118 mm |
| Average Lifespan | 10000 Hours |
| Colour Temperature | 4000 K |
| Light Output | 1210 Lm |
| Colour Rendering Index | =85 |
| Voltage | 240 V |
| Luminous Efficiency | 67 Lm/W |
| Energy Efficiency Class | A |
| CE Approved | Y |
| Warranty | 2 Years |
| Unit Weight | 0.057 kg |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.