Description
c/w Digital Integral Thermostat
Need help? Call us on: 01274 547260

£
c/w Digital Integral Thermostat
| Product | Heater |
|---|---|
| Type | Panel |
| Timer Included | Y |
| Thermostat Included | Y |
| Brackets Included | Y |
| Wattage | 2000 W |
| Output | 2000 Watts |
| Mounting | Wall |
| Shape | Rectangular |
| Material | Steel |
| Colour | Traffic White RAL 9016 |
| Finish | Powder Coated |
| Height | 430 mm |
| Width | 815 mm |
| Depth | 65 mm |
| Voltage | 220-240 V |
| Number of Phases | Single |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.