Additional information
| Product | Door Release |
|---|---|
| Type | Exit Door |
| Mounting | Flush/Surface |
| Supply Voltage | 30 V |
| c/w Battery Backup | N |
| Ingress Protection | IP20 |
| c/w Display | N |
| c/w Keypad | N |
| c/w Video Camera | N |
| c/w Speaker | N |
| Material | ABS |
| Finish | Brushed |
| Length | 87.5 mm |
| Width | 87.5 mm |
| Depth | 35 mm |
| Warranty | 3 Years |
| Unit Weight | .173 kg |










Reviews
There are no reviews yet.